Międzynarodowy Dzień Inwalidy – Ownice 2016.

W piękny, sobotni dzień majowy w Ownicach odbył się  festyn „Międzynarodowy Dzień Inwalidy – Ownice 2016”, pod patronatem Urzędu Gminy w Słońsku, który był jego  głównym organizatorem.

Prezes naszego Koła Franciszek Jamniuk – jednocześnie Sołtys wsi Ownice udostępnił teren swojej posesji i zaplecze techniczne, był jednocześnie koordynatorem imprezy. Po raz kolejny, w organizację festynu włączyli się również myśliwi naszego Koła oraz członkowie Słońskiego Oddziału Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej PZŁ. Przygotowaliśmy strzelnicę do strzelań sportowych z wiatrówki, która cieszyła się niesłabnącym powodzeniem, a którą profesjonalnie obsłużyli koledzy: Paweł Marszalik i Robert Prałat. Natomiast nasz mistrz kulinarny i masarniczy Eduś Kawczyński wraz z Panią Beatką oraz przy udziale Łowczego Jacka Cieślińskiego przygotowali wspaniały kocioł myśliwski i zimne przekąski. Dość powiedzieć, że ponad 200. porcji z kociołka rozeszło się w pół godziny, a pochwały smakoszy były pełne uznania dla kunsztu kulinarnego naszych kolegów. Zebraliśmy bardzo pochlebne opinie.

Darz Bór

Mirosław Więckowski
Honorowy Prezes Koła

dofinasowanie2016