Wydarzenia

Bal Myśliwski w Kole Łowieckim „Dzik” w Słońsku – 2020.

W tym sezonie łowieckim, tradycyjny Bal Hubertowski, przełożony został aż do 25 stycznia 2020 roku. Ale warto było poczekać. Bal zorganizowany w Restauracji „Słowiańska” w Słońsku, w nowej aranżacji i pod kierownictwem Basi, córki dotychczasowych właścicieli, zyskał na zmianie pokoleniowej. Pięknie udekorowane stoły w sali balowej, kusiły znakomitymi i wymyślnymi potrawami , feerią barw ,zapachów i smaków- i wokół słychać było same pochwały , bo i tradycja pięknie współgrała z nowoczesnością.

Czytaj całość

Myśliwska Paczka 2019

Boże Narodzenie jest jednym z najbardziej przez dzieci oczekiwanych Świąt, przychodzi Św. Mikołaj ,żeby obdarować słodyczami wszystkie dzieci, a szczególnie te którym tego brakuje.

Czytaj całość

Spotkanie z myśliwymi

Dnia 9 grudnia br w Szkole Podstawowej w Słońsku odbyło się spotkanie uczniów klas 3 z myśliwymi KŁ Dzik w Słońsku, w ramach wieloletniej współpracy Koła ze Szkołą.

Czytaj całość

Charytatywny Bal Przebierańców – 25.10.2019 Dębno

Organizacja Pożytku Publicznego Koła Łowieckiego ,,Dzik” w Słońsku rozszerzyło swoją działalność w zakresie Myśliwskiej Paczki i postanowiło w tym roku wychodząc naprzeciw za potrzebowaniom obdarować potrzebujące dzieci, tym razem oprócz słodyczy również sprzętem medycznym ratującym zdrowie.

Czytaj całość

Bal Arek – Słubice

Organizacja Pożytku Publicznego Koła łowieckiego ,,Dzik” w Słońsku, kontynuują swoja działalność zorganizowała Charytatywny Bal Przebierańców w Słubicach dla potrzebującego wsparcia chorego Arka.

Czytaj całość

Myśliwi z wizytą u przedszkolaków.

– Na zaproszenie przedszkolaków z Niby przedszkola „Niedusiowo” w Lemierzycach, przybyli do nich z wizytą myśliwi z Koła Łowieckiego „Dzik” w Słońsku: Honorowy Prezes Koła Mirosław Więckowski oraz Prezes Franciszek Jamniuk.

Czytaj całość

Młodzież dokarmia zwierzynę

-Mimo niezbyt sprzyjającej aury, w sobotę 28 marca 2017 roku, młodzież gimnazjalna ze Słońska, z grupy konkursowej o nagrodę im. Włodzimierza Korsaka wybrała się do łowiska Koła Łowieckiego „Dzik” w Słońsku, aby zaopatrzyć miejsca stałego dokarmiania zwierzyny zebraną własnoręcznie karmą. Były żołędzie i kasztany, było ziarno zbóż i kukurydza oraz suchy chleb.

Czytaj całość

Kolędowanie dla Mikołajka Wysoczańskiego.

    Z wielkim Darem Serca dla Mikołajka Wysoczańskiego, podopiecznego Koła Łowieckiego „Dzik” w Słońsku, spotkali się w dniu 10 grudnia 2016 roku w Świetlicy Wiejskiej w Przyborowie, uczestnicy Charytatywnego Wieczoru Kolęd pod hasłem „Bądź świętym Mikołajem dla Mikołajka”.

Czytaj całość

Myśliwi z KŁ Dzik pomagają

Na posiedzeniu Zarządu Koła Łowieckiego „Dzik” w Słońsku, Prezes Franciszek Jamniuk przedstawił dramatyczną historię Pani Urszuli Januszewskiej i jej niepełnosprawnej córki Karoliny z Ownic, dotyczącą domu, który zamieszkują obie Panie.

Czytaj całość

Wycieczka do łowiska naszego Koła.

     Młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Sulęcinie z Dyrektorem Panią Danutą Malinowską oraz dzieci i młodzież z Domu Dziecka w Sulęcinie z Dyrektorem Panią Anną Krawczyk  gościliśmy w Stanicy Myśliwskiej Kola Łowieckiego „Dzik” w Słońsku.

Czytaj całość

Ownickie lato

-Ownickie Lato na trwałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych Gminy Słońsk, która jest głównym organizatorem festynu.

Czytaj całość

Porozumienie partnerskie o współpracę.

W dniu 24 maja 2016 roku podpisane zostało „Porozumienie partnerskie o współpracę” pomiędzy Domem Dziecka w Sulęcinie, reprezentowanym przez Dyrektora Panią Annę Krawczyk, a Kołem Łowieckim „Dzik” w Słońsku, reprezentowanym przez Prezesa Franciszka Jamniuka i Łowczego Jacka Cieślińskiego.

Czytaj całość

Porozumienie o współpracy.

     W dniu 30 marca 2016 roku podpisane zostało „Porozumienie o współpracy dydaktycznej pomiędzy Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie i Kołem Łowieckim „Dzik” w Słońsku”.

Czytaj całość