Myśliwi z wizytą u przedszkolaków.

– Na zaproszenie przedszkolaków z Niby przedszkola „Niedusiowo” w Lemierzycach, przybyli do nich z wizytą myśliwi z Koła Łowieckiego „Dzik” w Słońsku: Honorowy Prezes Koła Mirosław Więckowski oraz Prezes Franciszek Jamniuk.

Przy słodkim poczęstunku opowiedzieliśmy dzieciom jak myśliwi pomagają zwierzynie przetrwać trudny czas zimowy. Dzieci żywo reagowały w czasie pogadanki i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Potrafią rozpoznać sarny i dziki, zające i lisy. Pod opieką pań wychowawczyń pomagają dokarmiać ptaki w karmnikach, a także będą zbierać kasztany i żołędzie dla zwierzyny w lesie. Umówiliśmy się, że na wiosnę zabierzemy dzieci do lasu, aby zobaczyły jak myśliwi pomagają zwierzynie. Dzieci obiecały, że będą bardziej opiekować się swoimi zwierzątkami: pieskami i kotkami, a także będą dbały aby zwierzęta domowe nie były głodne i miały zawsze świeżą wodę oraz  nie wychodziły bez opieki z domu i z podwórka. Na zakończenie spotkania, wręczone zostały dzieciom upominki: gry planszowe, natomiast dzieci zrewanżowały się pięknym bukietem własnoręcznie wykonanych czerwonych róż i pamiątkową laurką.

Z kolejną wizytą  byliśmy  u przedszkolaków   w Gorzowie Wlkp, w Przedszkolu nr 33 przy ul. Walczaka nr 4. Honorowy Prezes Koła Mirosław  Więckowski oraz myśliwy Rafał Zychla, prywatnie ojciec sympatycznej Tamarki uczęszczającej do tej znakomitej placówki oświatowej, przygotowali pogadankę dla dzieci o życiu zwierząt. Prezentując tablice edukacyjne z wizerunkami zwierząt, opowiedzieliśmy dzieciom o zwierzętach zamieszkujących nasze lasy i pola i o pracy myśliwych, którzy opiekują się zwierzętami, szczególnie w trudnym okresie zimowym. Dzieci były bardzo zainteresowane opowieściami, same dzieliły się swoimi spostrzeżeniami o przyrodzie i o zwierzętach, które zaobserwowały. Naturalnie najwięcej wiedziały o zwierzętach domowych: psach, kotach, chomikach i rybkach oraz  parkowych – wiewiórkach. Na zakończenie spotkania dzieci zostały obdarowane słodyczami, a nam wręczyły urocze laurki – z wiewiórkami właśnie.

Darz Bór

Mirosław Jerzy Więckowski

Honorowy Prezes Koła