Festyn dla Mikołajka

     Wprawdzie aura była typowo jesienna: mokro, deszcz i zimno, ale dla organizatorów i uczestników festynu to nie przeszkodziło.

W dniu 23 września 2017 roku w Gorzowie na błoniach nadwarciańskich odbył się Charytatywny Festyn dla Mikołajka Wysoczańskiego – podopiecznego naszego Koła Łowieckiego „Dzik” w Słońsku – zorganizowany przez Stowarzyszenie Nowy Gorzów w ramach Drugiego Gorzowskiego Pikniku Historycznego. Oprócz atrakcji sportowych i zabaw dla dzieci, wystąpiły zespoły wokalne i taneczne. Zorganizowana była loteria fantowa i aukcja wybornych ciast przygotowanych przez Panie wolontariuszki. Było stanowisko doradców: psychologa i prawnika z Polskiego Towarzystwa do Walki z Kalectwem oraz Centrum Neuroterapii i Neurorehabilitacji Pani Magdy Mazur. Podziwialiśmy Stowarzyszenie Historyczne z Poznania, które paradowało w niemieckich i rosyjskich mundurach z czasów Drugiej Wojny Światowej. Był także autentyczny niemiecki lazaret żołnierski i urocze sanitariuszki. Można było również otrzymać wojenny, niemiecki dokument tożsamości ”ausweis”. Nasze Koło Łowieckie „Dzik” w Słońsku wystawiło namiot z pysznym jadłem myśliwskim z kociołka oraz znakomitymi wędlinami z dziczyzny, serwowanymi przez Łowczego Jacka Cieślińskiego. Dla większości degustujących była to po raz pierwszy możliwość skosztowania dziczyzny. Zebraliśmy bardzo pochlebne opinie. Urządziliśmy strzelnicę do strzelań sportowych z wiatrówki, która cieszyła się dużym zainteresowaniem, a konkurs mimo nie sprzyjających warunków trwał kilka godzin. Młode wolontariuszki zbierały datki do puszek za udział w konkursach, degustacji jadła i przysmaków oraz za udział w konkursie strzeleckim. Wszystkie te pieniądze przekazane zostały na dalsze leczenie i operację nóżki Mikołajka. Operacja ma kosztować w USA około 100.000 $.

Darz Bór

Mirosław Jerzy Więckowski
Honorowy Prezes Koła