Kolejna akcja charytatywna Koła Łowieckiego „Dzik” w Słońsku

Myśliwi z Koła Łowieckiego „Dzik” w Słońsku zapisali kolejną, piękną kartę nową akcją charytatywną.


Dzięki staraniom Prezesa Franciszka Jamniuka, sprowadzone zostały z Niemiec specjalistyczne łóżka dla ciężko chorych pacjentów. W niedzielę 1 października br. członkowie Zarządu naszego Koła: Łowczy Jacek Cieśliński, Łowczy Gospodarczy Jacek Pieczonka oraz Sekretarz Marcin Lewaszkiewicz przekazali na ręce kierownika Ośrodka Stowarzyszenia „Dom Pomocna Dłoń” Pana Andrzeja Hercoga w Błońsku koło Nowego Tomyśla, cztery łóżka dla ciężko chorych pacjentów. Stowarzyszenie w prowadzonym Ośrodku pomaga osobom niepełnosprawnym, chorym, bezdomnym i odrzuconym przez społeczeństwo. Dom podzielony jest na dwie części.

W budynku głównym mieszkają chorzy , wymagający opieki, w większości na wózkach inwalidzkich. W części drugiej przebywają bardziej samodzielni.

Mają do dyspozycji: 2-3 osobowe pokoje, kuchnię i łazienkę. Sami przygotowują posiłki, sprzątają, mieszkają jak we własnym domu. Taki model pomocy chorym, bardziej adaptacyjny ze społeczeństwem, pomaga im po opuszczeniu Ośrodka rozpocząć samodzielne życie. Kierownik Ośrodka serdecznie dziękował myśliwym za ten wspaniały gest i dar serca. Opowiadał, że Ośrodek ma wiele sukcesów w pracy adaptacyjnej pacjentów i leczeniu przewlekle chorych, jest jednak też wiele potrzeb, z którymi się boryka. Gdyby więcej było takiej pomocy jaką przekazali i okazali myśliwi, lżej byłoby chorym, a Ośrodek mógłby jeszcze więcej zdziałać.

To nie pierwsza taka akcja myśliwych z naszego Koła. Pomagamy w zbieraniu pieniędzy na specjalistyczną operację w USA chorego chłopczyka Mikołajka Wysoczańskiego ze Słońska, który urodził się z ciężką wadą lewej nóżki – potrzeba 100.000 dolarów. Aby uzbierać taką kwotę organizowaliśmy na ten cel Bale Charytatywne i Wieczór Kolęd dla Mikołajka. A już 1 grudnia br. odbędzie się Andrzejkowy Bal Przebierańców, również dla Mikołajka, gdzie można będzie kupić cegiełki, a także wylicytować cenne fanty. Mieliśmy nawet taki fant od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, a obecnie przygotowywane są niemniej cenne. Wyremontowaliśmy dom dla niepełnosprawnej Karoliny Jankowskiej w Ownicach, a także byliśmy głównym organizatorem Światowych Dni Inwalidy w Ownicach, w którym uczestniczyło około 1000 osób.

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego i każdy może przekazać nam 1% swojego podatku – zapraszamy na stronę internetową naszego Koła: www.dzikslonsk.pl.

Przekazując na konto naszej OPP swój 1% podatku, pomagasz naszym podopiecznym, bardzo potrzebującym Twojego wsparcia finansowego.

Darz Bór

Mirosław Jerzy Więckowski

Honorowy Prezes Koła