Międzynarodowy Dzień Inwalidy – Ownice 2017

Miło nam, że naszą imprezę honorowym patronatem objęła
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pani Elżbieta Rafalska
oraz Łowczy Krajowy Polskiego Związku Łowieckiego dr Lech Bloch.

Krótko o „Międzynarodowym Dniu Inwalidy – Ownice 2017”

W Międzynarodowym Dniu Inwalidy wezmą udział niepełnosprawni uczestnicy wraz z opiekunami ze strony partnera polskiego oraz partnera niemieckiego. Impreza jest dofinansowana z Funduszu Małych Projektów w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA dla programu Współpracy INTERRG V A Branderburgia – Polska 2014-2020 w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

Dla wszystkich uczestników zostanie zorganizowane spotkanie w formie jednodniowej imprezy plenerowej kulturalno-artystyczno-sportowej o tematyce myśliwskiej: otwartej, bezpłatnej, pozbawionej barier architektonicznych, dostępnej dla szerokiego grona odbiorców. Celem jest integracja polsko-niemiecka osób niepełnosprawnych, zapoznanie tych osób z kulturą łowiecką zarówno w Polsce jak i Niemczech, integracja z bracią myśliwską polską i niemiecką, zaprezentowanie doświadczeń braci myśliwskich ze strony obu partnerów; krzewienie tolerancji, przełamywanie barier mentalnych, kulturowych i społecznych, nawiązywanie nowych kontaktów polsko-niemieckich.

Miejsce realizacji imprezy to Stanica Łowiecka „Kniejówka” w Ownicach położona w powiecie sulęcińskim w gminie Słońsk w województwie lubuskim.

W dniu 27 maja 2017 r. o godz. 11:00 nastąpi uroczyste otwarcie na wynajętej scenie, przywitanie w j. polskim, niemieckim. O godz.13:00 nastąpi otwarcie konkursu karaoke, o godz. 14:00 rozpocznie się konkurs plastyczny. W międzyczasie będzie trwał konkurs strzelecki „O Puchar Prezesa Koła Łowieckiego DZIK”(dla mężczyzn) oraz o Puchar Prezesa Okręgowej Rady Łowieckiej (dla kobiet). W każdym konkursie nagrodzonych zostanie po 15 osób ze strony polskiej i niemieckiej. W tym samym czasie będą się odbywać występy artystyczne – muzyczne na scenie. Dostępne bez ograniczeń będą dmuchane zamki dla osób niepełnosprawnych, które będą pełniły funkcję rozrywkowo –rekreacyjną.

W ramach dodatkowych atrakcji, które mają uczestnikom polskim i niemieckim przybliżyć kulturę łowiecką i działalność braci myśliwskiej ze strony polskiej i niemieckiej odbędzie się degustacja pieczonego dzika. O sprawny przebieg imprezy zadba animator, który posiada doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi. Ułatwi to obecność sceny, nagłośnienia i oświetlenia. Dostępny będzie również poczęstunek w formie pieczonej kiełbasy z dodatkami, jak również napoje ciepłe i zimne. W godzinach wieczornych odbędzie się zabawa taneczna dla uczestników imprezy. Na zakończenie zostanie wykonana pamiątkowa fotografia, a wszyscy uczestnicy ze strony polskiej i niemieckiej otrzymają na pamiątkę promocyjne materiały takie jak: kubki, długopisy i torby pamiątkowe, które to będą elementem promocji wydarzenia. Na koniec spotkania przedstawiciele partnerów odbędą rozmowy na temat kontynuacji współpracy. Spotkanie zakończy się o północy 27 maja 2017 roku.

Darz Bór