Kolędowanie dla Mikołajka Wysoczańskiego.

    Z wielkim Darem Serca dla Mikołajka Wysoczańskiego, podopiecznego Koła Łowieckiego „Dzik” w Słońsku, spotkali się w dniu 10 grudnia 2016 roku w Świetlicy Wiejskiej w Przyborowie, uczestnicy Charytatywnego Wieczoru Kolęd pod hasłem „Bądź świętym Mikołajem dla Mikołajka”.

Takiej ilości dzieci i młodzieży dawno nie widzieliśmy. W pięknie udekorowanej świetlicy z ustrojoną choinką, rozłożyła swój kram z własnoręcznie wykonanymi ozdobami choinkowymi i upominkami pod choinkę, młodzież gimnazjalna naszej Szkoły, z grupy konkursowej o nagrodę przyrodniczo – łowiecką im. Włodzimierza Korsaka pod wodzą opiekunki, Pani mgr Grażyny Buchajczyk. Zachwycała różnorodność, pomysłowość i ilość przygotowanych stroików i ozdób choinkowych. Gimnazjaliści w czerwonych mikołajkowych czapkach wyglądali bardzo świątecznie, a gdy jeszcze wręczyli wielki wór z podarunkami dla Mikołajka – zachwytom dziecka nie było końca. Młodzież zasługuje na szczególne słowa uznania i wyróżnienie, bowiem takiego zaangażowania i zorganizowania jeszcze nie widziano. Byli wszędzie, służyli pomocą i znakomicie sprawowali rolę gospodarzy Wieczoru. Wieczór Kolęd otworzył Prezes Koła Łowieckiego „Dzik” w Słońsku Franciszek Jamniuk, który życzył zebranym wesołej zabawy i zachęcał do licytacji fantów. Wśród zebranych, na kolędowanie przybył Wójt Gminy Słońsk Pan Janusz Krzyśków z zastępcą Wójta Panią Beatą Sroka. Wielką frajdą dla wszystkich był przyjazd Mikołajów na wielkich motocyklach z Klubu Free Riders z Kostrzyna nad Odrą, której przewodniczył Pan Jakub Korżyński oraz  ze Słońska z Krzysiem Wołodzikiem na czele. Szkoda tylko, że pogoda nie pozwoliła, aby dzieci mogły skorzystać z przejażdżki na motocyklach. Pastorałki i kolędy, w młodzieżowym wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Słońsku pod batutą Pana Mariusza Wojnarowskiego i Kuby Chajeca rozpoczęły Wieczór Kolęd. Licytację zgromadzonych fantów prowadził Pan Dariusz Glapa, szef zespołu muzycznego z Gorzowa Wlkp. Wśród wielu fantów, do licytacji wystawiono: porcelanową filiżankę z wizerunkiem Pałacu Prezydenckiego od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, gustowne skórzane pamiątki od Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, prezenty od Pani Poseł RP Krystyny Skibińskiej, piłkę PZPN z autografem Zbigniewa Bońka, plecaki i koszulki znanych zawodników, piłkarzy i żużlowców. Znakomite nalewki myśliwskie i wyroby wędliniarskie przekazał na licytację nasz Łowczy Koła Jacek Cieśliński, a ręcznie haftowane poduszki- jaśki i świetne ciasto otrzymaliśmy od Koła Gospodyń Wiejskich z Ownic. Było moc słodyczy: między innymi 100 pączków przekazanych dla dzieci przez Piekarnię Państwa Renaty i Jerzego Musztyfagów z Krzeszyc, wyborne ciasta z Piekarni Pana Stanisława Piecucha, pyszne słodkości domowe Pani Asi Wołodzik i Pana Marcina Bronka, a także pyszne ciasta od Babć Mikołajka Wiesi i Helenki oraz Cioci Ani.

 Niewątpliwą atrakcją wieczoru był występ kwartetu smyczkowego z Filharmonii Gorzowskiej z solistką, która znakomicie potrafiła zachęcić dzieci do udziału w kolędowaniu, a nawet do solowych występów.

 Licytacja fantów zakończyła się późnym wieczorem, a wraz z przekazem Pana Zbigniewa Stonogi osiągnęła kwotę 10.100 złotych. W imieniu Mikołajka i jego Rodziców dziękujemy wszystkim licytującym za ten wielki DAR SERCA na dalsze leczenie i rehabilitację Mikołajka.

Darz Bór

Honorowy Prezes Koła
Mirosław Więckowski