Koło Łowieckie „Dzik” w Słońsku na „Pieczonym Kurczaku” w Deszcznie.

W sobotę 3 września, na zaproszenie zaprzyjaźnionego Koła Łowieckiego „Bory Lubuskie” w Gorzowie, delegacja naszego Koła pod przewodnictwem Prezesa Franciszka Jamniuka wzięła udział w dorocznym festynie – Święto Pieczonego Kurczaka w Deszcznie.

Prezes Koła Łowieckiego „ Bory Lubuskie” Grzegorz Piotrowski i Łowczy Koła Jarosław Kłobus są członkami Słońskiego Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej PZŁ, stąd też szyld naszego Klubu oraz logo Koła na naszym namiocie. Prezentowaliśmy jadło myśliwskie, a dochód od darczyńców przekazany został na leczenie naszego podopiecznego Mikołajka Wysoczańskiego oraz pomoc dla Szkoły i Przedszkola w Deszcznie. Nasza obecność oraz obecność Mikołajka z rodzicami zostały przyjęte bardzo ciepło. W swoim wystąpieniu Wójt Gminy Deszczno Pan Paweł Tymszan obiecał pamiętać o Mikołajku i zapraszał nas do stałej obecności na imprezach gminnych. Koło Łowieckie „Bory Lubuskie” na wystawie trofeów łowieckich pokazały część swoich zbiorów, ale także zachęcały zwiedzających do degustacji swoich wyrobów z dziczyzny, z których dochód przekazany był na ten szczytny cel. Wśród bogatego programu imprezy trzeba zaznaczyć, że Jarek Kłobus miał wystąpienie w TV Gorzów, gdzie również wspomniał naszego Mikołajka, a wieczór uświetniły znakomite zespoły, m.in: Patrycja Majewska, Czerwone Gitary, Mario Bischin.

Natomiast w niedzielę 4 września, delegacja naszego Koła, również pod przewodnictwem Prezesa Franciszka Jamniuka była obecna na Dożynkach Wojewódzkich w Strzelcach Kraj. Tutaj zaproszenie otrzymaliśmy od zastępcy Burmistrza – naszego kolegi myśliwego – Mateusza Karkoszki. Wystawiliśmy do degustacji również wyroby myśliwskie z dziczyzny, a że było smakowite, świadczyły o tym kolejki smakoszy.