Święto Szkoły w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Sulęcinie.

W dniu 8 czerwca br. na zaproszenie Pani Danuty Malinowskiej – Dyrektora Ośrodka Specjalnego w Sulęcinie, delegacja naszego Koła miała przyjemność brać udział w Święcie Szkoły.

Nasza znajomość rozpoczęła się w marcu tego roku, kiedy podpisana została Umowao współpracy dydaktycznej, sygnowana przez Panią Dyrektor Danutę Malinowską i Prezesa naszego Koła Franciszka Jamniuka. Delegacja w składzie Honorowy Prezes Koła Mirosław Więckowski, Łowczy Koła Jacek Cieśliński oraz myśliwi Edward Kawczyński i Michał Piekarski, jako prezent urodzinowy dla Szkoły zawiozła tradycyjne jadło myśliwskie, serwowane prosto z kotła z nad ogniska przez naszego Mistrza kulinarnego Edka Kawczyńskiego. Uroczystości – po oficjalnym powitaniu przez Panią Dyrektor – rozpoczęły przemówienia i życzenia Władz Powiatu i Miasta. My życzyliśmy wychowankom samych pogodnych dni i uśmiechu, dużo zdrowia i spełnienia marzeń oraz zaprosiliśmy na jadło myśliwskie z kotła. Ponowiliśmy także zaproszenie w imieniu Prezesa Franciszka Jamniuka, do naszej Stanicy Myśliwskiej w Ownicach, gdzie dzieci i młodzież zapoznają się z prowadzoną przez myśliwych gospodarką łowiecką. Później były sportowe zmagania drużyn szkolnych, zabawy przedszkolaków i różne śmieszne konkursy, nawet dla dorosłych „Kocham Cię Szkoło”. Była wystawa prac plastycznych wychowanków, księgi pamiątkowe i kroniki Ośrodka, był słodki poczęstunek wspaniałych ciast i szczery, dziecięcy śmiech – świadczący o rodzinnej, przyjaznej atmosferze Szkoły – podziękowanie dla Dyrekcji i Wychowawców za bezpieczny i przyjazny DOM.

Darz Bór

Honorowy Prezes Koła

Mirosław Więckowski