Porozumienie partnerskie o współpracę.

W dniu 24 maja 2016 roku podpisane zostało „Porozumienie partnerskie o współpracę” pomiędzy Domem Dziecka w Sulęcinie, reprezentowanym przez Dyrektora Panią Annę Krawczyk, a Kołem Łowieckim „Dzik” w Słońsku, reprezentowanym przez Prezesa Franciszka Jamniuka i Łowczego Jacka Cieślińskiego.

Porozumienie ma na celu przekazywanie historycznych wartości łowiectwa, wspólne organizowanie przedsięwzięć w zakresie ochrony przyrody i gospodarki łowieckiej oraz aktywne uczestnictwo dzieci i młodzieży w akcjach propagujących idee łowiectwa.

Prezes Franciszek Jamniuk zapewnił wychowanków o stałej opiece z naszej strony: organizowaniu wyjazdów do lasu na wycieczki zapoznawcze z gospodarką łowiecką, wspólne ogniska i pogadanki, a na zakończenie zaprosił dzieci do naszej Stanicy Myśliwskiej w Ownicach. Dyrektor Domu Dziecka Pani Anna Krawczyk dziękując za gotowość do współpracy, deklarowała w miarę możliwości wychowanków – propagowanie idei łowieckich. Podczas naszej wizyty, pogadankę o zwierzynie i ochronie przyrody wygłosił Honorowy Prezes Koła Mirosław Więckowski. Wizytę okrasiły wspaniałe słodycze przygotowane przez wychowanków – szczególny podziw wzbudził znakomity tort szpinakowy z granatem.

Honorowy Prezes Koła

Mirosław Więckowski