dzikislonsk

Myśliwska Paczka 2022

Myśliwska paczka” to akcja świąteczna skierowana do kół łowieckich zrzeszonych w PZŁ, której beneficjentami są placówki potrzebujące wsparcia. Koło Łowieckie ” Dzik” w Słońsku również w tym roku włączyło się do akcji wspierając między innym SOSW i Dom Dziecka w Sulęcinie przekazując podarunki i działając na rzecz lokalnej społeczności.

Darz Bór.

Myśliwi ruszają z akcją na granicę !!!

Myśliwi Koła Łowieckiego „ DZIK” ze Słońska jak zwykle pomagają tam gdzie są potrzebni !!!
Tym razem Zarząd Koła z funduszu tzw. 1 % podatku OPP „ DZIK” Słońsk zakupiło 2 tys. sztuk wody mineralnej i kilkaset jabłek i wiezie rozdać rodakom oczekującym przed przejściem granicznym w Świecku. Jeżeli będzie taka potrzeba to będą kolejne transporty zapewnia Prezes Koła Franciszek Jamniuk.

Czytaj całość

Konkurs plastyczny

Na ogłoszony w październiku konkurs pt. ” Dzik jest dziki…” organizowanym przez Koło Łowieckie Dzik w Słońsku odpowiedziało 92 uczniów i podopiecznych 3 placówek współpracujących z Kołem: Szkoła Podstawowa im. Przyjaźni Narodów w Słońsku, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Sulęcinie oraz Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ośnie Lubuskim.

Czytaj całość

Współpraca z I LO w Sulęcinie

W dniu 18 grudnia 2020 Koło Łowieckie Dzik w Słońsku zawarło porozumienie o współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie. Kolega Marcin Lewaszkiewicz i pan Dyrektor Tomasz Walenciak złożyli podpisy pod tekstem umowy o współpracę.

Czytaj całość

Myśliwska Paczka 2020

Tradycją Koła Łowieckiego Dzik w Słońsku jest uczestnictwo w Akcji PZŁ ” Myśliwska Paczka”. Również w tym roku, mimo trwającej epidemii odwiedziliśmy z darami Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie oraz Dom Dziecka w Sulęcinie, przekazując na ręce kierujących placówką Myśliwską Paczkę.

Czytaj całość

Bal Myśliwski w Kole Łowieckim „Dzik” w Słońsku – 2020.

W tym sezonie łowieckim, tradycyjny Bal Hubertowski, przełożony został aż do 25 stycznia 2020 roku. Ale warto było poczekać. Bal zorganizowany w Restauracji „Słowiańska” w Słońsku, w nowej aranżacji i pod kierownictwem Basi, córki dotychczasowych właścicieli, zyskał na zmianie pokoleniowej. Pięknie udekorowane stoły w sali balowej, kusiły znakomitymi i wymyślnymi potrawami , feerią barw ,zapachów i smaków- i wokół słychać było same pochwały , bo i tradycja pięknie współgrała z nowoczesnością.

Czytaj całość

Myśliwska Paczka 2019

Boże Narodzenie jest jednym z najbardziej przez dzieci oczekiwanych Świąt, przychodzi Św. Mikołaj ,żeby obdarować słodyczami wszystkie dzieci, a szczególnie te którym tego brakuje.

Czytaj całość

Spotkanie z myśliwymi

Dnia 9 grudnia br w Szkole Podstawowej w Słońsku odbyło się spotkanie uczniów klas 3 z myśliwymi KŁ Dzik w Słońsku, w ramach wieloletniej współpracy Koła ze Szkołą.

Czytaj całość

Charytatywny Bal Przebierańców – 25.10.2019 Dębno

Organizacja Pożytku Publicznego Koła Łowieckiego ,,Dzik” w Słońsku rozszerzyło swoją działalność w zakresie Myśliwskiej Paczki i postanowiło w tym roku wychodząc naprzeciw za potrzebowaniom obdarować potrzebujące dzieci, tym razem oprócz słodyczy również sprzętem medycznym ratującym zdrowie.

Czytaj całość

Bal Arek – Słubice

Organizacja Pożytku Publicznego Koła łowieckiego ,,Dzik” w Słońsku, kontynuują swoja działalność zorganizowała Charytatywny Bal Przebierańców w Słubicach dla potrzebującego wsparcia chorego Arka.

Czytaj całość

Myśliwi z wizytą u przedszkolaków.

– Na zaproszenie przedszkolaków z Niby przedszkola „Niedusiowo” w Lemierzycach, przybyli do nich z wizytą myśliwi z Koła Łowieckiego „Dzik” w Słońsku: Honorowy Prezes Koła Mirosław Więckowski oraz Prezes Franciszek Jamniuk.

Czytaj całość

Zaduszne wspomnienia

A kiedy się pożegnać trzeba
i psu czas iść do psiego nieba,
to nie daleko pies wyrusza.
Przecież przy tobie jest psie niebo,
z tobą zostaje jego dusza.

/Barbara Borzymowska/

Czytaj całość

Młodzież dokarmia zwierzynę

-Mimo niezbyt sprzyjającej aury, w sobotę 28 marca 2017 roku, młodzież gimnazjalna ze Słońska, z grupy konkursowej o nagrodę im. Włodzimierza Korsaka wybrała się do łowiska Koła Łowieckiego „Dzik” w Słońsku, aby zaopatrzyć miejsca stałego dokarmiania zwierzyny zebraną własnoręcznie karmą. Były żołędzie i kasztany, było ziarno zbóż i kukurydza oraz suchy chleb.

Czytaj całość